Ako si vybrať správnu kabelku

V dnešnej dobe je dámska kabelka považovaná za módny doplnok číslo jeden. Kabelka je najdôležitejšia vec, ktorú so sebou nosíte. Vkladáte do nej svoje cenné veci, doklady a iné drobnosti. Pomocou štýlovej kabelky vyrobenej z pravej kože dodáte svojmu “ja” osobnosť a eleganciu. Kabelka prezradzuje Váš životný štýl, predstavuje najdôležitejšiu časť ženského módneho sveta. Najdôležitejším prvkom pri výbere správnej kabelky pre Vás je, aby Váš kabelka dokonale doplňovala, nechala Vás vyniknúť, nechala vyniknúť Vašu osobnosť a taktiež Vašu postavu. Vy a Vaša kabelka by ste mali predstavovať jeden dokonalý celok. Pri výbere je potrebné si uvedomiť viacero faktorov:

  1. Kde budete kabelku nosiť? (Budete kabelku nosiť na spoločenské udalosti alebo do mesta? Tým odhalíme či potrebujete elegantnú alebo klasickú kabelku)
  2. K akému outfitu ju budete nosiť? (Vaše každodenné oblečenie, spoločenské šaty alebo rifle? zistíme tým farbu kabelky pre Vás)
  3. Čo budete v kabelke nosiť? (Budete v kabelke nosiť zošity alebo kľúče, mobil atď? Zistíme potrebnú veľkosť kabelky)

 

Najdôležitejším faktorom je zistiť tvar a model kabelky pre Vás. Budete kabelku nosiť s kamarátkami do mesta, alebo ju potrebujete na spoločenské akcie? Pokiaľ ju budete nosiť na neformálne akcie, odporúčame typ klasickej kabelky, s remienkom alebo s držadlom, s jemnej kože. Pokiaľ budete nosiť kabelku na spoločenské alebo iné formálne akcie odporúčame kabelky elegantného typu, z lesklej kože, hadia imitácia kože alebo lakové kabelky.

 

Druhým najdôležitejším faktorom je správny výber farieb. Medzi základné farebné variácie patrí čierna, hnedá a bežová. Tieto farby by mali mať svoje miesto v šatníku každej ženy. Medzi doplnkové farby patrí červená, zelená, šedá, fialová a pod. Sú vhodné na oživenie Vašej postavy a osobnosti. Pristanú predovšetkým veselým ženám, ktoré sa radi zabávajú a vyžaruje z nich dobrá nálada.

 

Taktiež sa oplatí investovať do originálnych kúskov, akými sú ručne maľované kožené kabelky. Jedná sa o kabelky, ktoré sú ručne maľované na pravú kožu a sú umeleckými dielami. Takéto kabelky sú veľmi vzácne, pretože ich vlastní len pár percent populácie žien. Tieto kabelky sú nadčasové kúsky, lebo vydržia roky kedže sú vyrobené z pravej kvalitnej kože. Maľujú sa v netradičných odtieňoch s atypickými vzormi a maľbami.

 

Tretím najdôležitejším faktorom je odhaliť účel a využitie kabelky. Čo v kabelke budete nosiť? Beriete si zo sebou do kabelky mobil, kľúče alebo ju využívate aj na nosenie dokumentov, prezentácií a väčších formátov? Je dôležité odhaliť veľkosť Vami potrebnej kabelky. Postačí menšia veľkosť alebo si potrpíte na veľké rozmery, do ktorých vložíte čokoľvek?

 

Na postave záleží

Kabelka by mala ladiť s Vašim celkovým vzorom. Musí zvýrazniť Vaše prednosti a naopak zakryť Vaše nedostatky. Správny model koženej kabelky vám môže ubrať na váhe a niekde zase pridať.

Ak máte štíhlu a vysokú postavu, môžete si dovoliť prakticky každý model kabelky. Či sa jedná o kabelku veľkých alebo malých rozmerov, guľatého alebo štvorcového tvaru atď. Je to úplne jedno, s každou kabelkou budete vyzerať dobre. Pokiaľ ste nižšej postavy, treba si vyberať menšie kabelky, aby ste nepôsobili nesúmerne. Ženám so širokými bokmi odporúčame model kabelky s kratšími ramienkami, aby kabelka siahala pod rameno. Postava sa vtedy vyváži a vyzerá súmernejšie.
 

Naša rada

Kvalita je v dnešnej dobe na prvom mieste a preto bez ohľadu na Váš príjem investujte do kvalitnej kabelky, vyrobenej z pravej kože. Súčasné trendy roku 2012 uprednosťnujú rišenia, imitáciu krokodílej a hadej kože, strapce, ručne maľované kabelky a iné originálne modely kabeliek.

Dúfame, že všetky tieto rady Vám budú pri nákupe Vašej novej kabelky v internetovom obchode www.vegalm.sk užitočné a vyberiete si skutočne originálny kúsok, ktorý sa stane Vašou každodennou súčasťou! Príjemné nakupovanie!