Ako si vybrať správnu peňaženku

K najpoužívanejším doplnkom z kože jednoznačne patrí peňaženka. Otvárame ju deň čo deň. Či už vyberáme peniaze, platíme v obchode, vkladáme doklady, vyberáme poukážky, šeky alebo iné drobnosti. Nákup peňaženky má oproti nákupu iných doplnkov výhodu v tom, že nie je nevyhnutný osobný kontakt s tovarom. Rozhodovanie kúpy pre svoju maličkosť je podstatne jednoduchšie, pretože máme istú predstavu o cene, materiály a vzhľade produktu.

Aby nám peňaženka vyhovovala, musí spĺňať mnoho faktorov a kritérií. Okrem funkčnosti a výbave je dôležitá kvalita a vzhľad peňaženky. Medzi najdôležitejší faktor radíme materiál. Vďaka cenovej dostupnosti čoraz viac zákazníkov uprednostňuje pri výbere peňaženky kožený materiál pred syntetickým. Preto naša spoločnosť vyrába len výrobky z pravej prírodnej kože.

Peňaženky vyrobené z pravej kože sú trvácnejšie, príjemnejšie na dotyk a taktiež pôsobia elegantnejšie ako peňaženky vyrobené z umelých látok. Pri dobrej starostlivosti o kožu je takmer nemožné ich zašpiniť alebo znehodnotiť. Pravá koža je ako dobré víno. Plynutím času zreje a tým získava na originalite.

Pri výbere je dôležité zohľadniť tieto kritéria:

  • Dámska , pánska, detská, športová peňaženka,
  • kožená, alebo syntetická peňaženka,
  • menšia, väčšia,
  • farba a vzor,
  • klasický mincovník, či tzv. euromincovník,
  • peňaženka na doklady, na karty, na všetko,
  • spôsob zapínania.

V prvom rade si musíme uvedomiť či chceme športovú alebo elegantnú peňaženku. Chceme ju nosiť na večierky, do mesta, na formálne alebo neformálne akcie? Pokiaľ samozrejme ideme na formálnu akciu je dôležité si vybrať elegantnú koženú peňaženku. Pokiaľ v nej chceme nosiť len peniaze, stačí nám peňaženky malej veľkosti a jednoduchého typu. Ak však naopak budeme v peňaženke nosiť kreditné karty, vstupenky na akcie, doklady, šeky a pod, budeme potrebovať väčšiu peňaženku s množstvom priehradiek.

Kožené peňaženky, ktoré ponúkame v našom e-shope, zohľadňujú rôzne požiadavky od typu peňaženky až po jej druh zapínania – či už na zips, patentku, sponu, magnetku alebo aj bez zapínania. Takisto dôležitá je veľkosť a umiestnenie mincovníka. Ak je umiestnený na boku peňaženky, prístup je jednoduchý a nemusíme pri každom platení otvárať celú peňaženku.Viac priehradiek pre bankovky zase umožní mať v nich lepší prehľad.

V našich kamenných aj internetových obchodoch ponúkame kožené peňaženky s rôznou povrchovou úpravou. Ponúkame matné, lesklé, lakované kožené peňaženky, dokonca peňaženky s imitáciou krokodílích a hadích koží. Používame pevné ale aj mäkké kvalitné kože, ktoré pochádzajú a sú vyrábané v Taliansku. U nás si vyberie každý podľa svojich predstáv. Peňaženka je tiež skvelým tipom na praktický a hodnotný darček pre blízku osobu. Vaša intuícia a naše nasledovné drobné postrehy z predaja Vám pomôžu pri výbere tej správnej peňaženky.