História vzniku kabeliek

Prvé zmienky o kabelkách by sme našli už v 14.storočí. Samozrejme sa predpokladá, že tento predmet v dnešnej dobe nazývaný kabelka sa používal už dávno predtým. V tejto dobe sa našli hieroglyfy, ktoré poukazujú na starovekých predchodcov s taškami uviazanými okolo pása. Predpokladáme že táto módna a zároveň praktická taška vznikla z praktického účelu. Dámy potrebovali mať po ruke svoje pomôcky, parfémy a iné drobnosti.

Tieto “tašky” sa nosili okolo pása a cez ramená. Je prekvapivé že ich nosili zväčša muži a až v neskoršej dobe sa stali populárnejšie pre ženy. Nosili sa v tajných vreckách pod šatami, čiže dostať sa k nim bolo veľmi obtiažne. Časom nastal veľký zvrat a začali sa vyrábať ozdobné mešce, ktoré ladili k šatám, dokonca boli zhotovené z rovnakého materiálu. Okolo 18. storočia sa začali objavovať kabelky, ktoré boli vyrobené z hodvábneho materiálu. Tieto kabelky boli bohato zdobené a esteticky upravené. Tak ako v dnešnej dobe, dámy vlastnili viacero exemplárov kabeliek, ktoré sa používali na rôzne príležitosti. História vzniku kabeliek je pomerne dlhá a je ťažké sa dopátrať k ich prvotnej zmienke.

Stredoveká kabelka - www.vegalm.sk

V súčasnosti však mnoho žien nosí kabelku ako hodnotný kus doplnku, avšak nebolo tomu stále tak. Kabelky sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života, odkedy vlastníme niečo nevyhnutné pre náš každodenný život resp. hodnotné, čo potrebujeme nosiť so sebou. Kožená kabelka sa tak stala praktickým a krásnym módnym doplnkom, v ktorom nosíme svoj hmotný i nehmotný svet.

Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť život bez kabelky? Nie? Našťastie bez kabelky žiť nemusíte. Kabelka je najdôležitejšia vec, ktorú so sebou nosíte. Kožené kabelky ktoré ponúkame, zvýrazňujú ženskosť, eleganciu a štýl každej ženy. Sú vysoko kvalitné a odolné. Používa sa len pravá prírodná koža.  S nákupom získavate luxusnú, jedinečnú a kvalitnú kabelku za super cenu. Neváhajte a vyberte si v našich internetových obchodoch.